Trzeba zainwestować w turystykę

Niewielka Koprzywnica leży na terenach nieistniejącej już Puszczy Sandomierskiej. O tym, że kiedyś rozpościerały się tutaj imponujące bory świadczą otaczające dziś miasto wspaniałe lasy, okazy pomnikowe, urokliwe wąwozy i zagajniki. Zapuszczający się w te okolice turyści mogą obcować z naturą, podziwiać nie tylko piękne krajobrazy, ale również doskonale zachowane zabytki architektury. Wszystko byłoby w najlepszym porządku, gdyby mieli się gdzie zatrzymać.

Brak infrastruktury turystycznej

Pomimo sprzyjających warunków w Koprzywnicy i okolicach nie ma gospodarstw agroturystycznych, nie funkcjonuje ani jeden ośrodek turystyczny, a odwiedzający te tereny goście muszą zadowolić się jedyną istniejącą tu restauracją. Ta bardzo niekorzystna sytuacja powinna chyba dać do myślenia władzom gminy. Brak infrastruktury turystycznej w takim miejscu jak Koprzywnica wydaje się być poważnym zaniedbaniem. Negatywnie wpływa na jej wizerunek i jakość życia mieszkańców. Gmina nie rozwija się, nie powstają tak bardzo potrzebne tu miejsca pracy. Te, które są, w UMiG, podległych mu jednostkach, placówkach zdrowotnych i oświatowych nie wystarczają. Dlatego, tak istotne jest podjecie konkretnych działań nastawionych szczególnie na rozwój sektora turystycznego w regionie. Niezbędne jest stworzenie klimatu, sprzyjającego rozwojowi lokalnej przedsiębiorczości.

Może agroturystyka?

W tym przypadku, podobnie jak w innych gminach świętokrzyskiego doskonale sprawdziłyby się gospodarstwa agroturystyczne, ekologiczne, zapewniające odwiedzającym bazę noclegową, kontakt ze wspaniałą przyrodą, regionalną kuchnią. Ważne jest to, że każde takie gospodarstwo zatrudnia od kilku do kilkunastu osób.

Wykorzystanie lokalnych zasobów, wsparcie dla każdego, kto chciałby w Koprzywnicy rozwinąć działalność gospodarczą, zwłaszcza w sektorze turystycznym to chyba jedyna droga prowadząca do poprawy sytuacji w gminie.

 

One Reply to “Trzeba zainwestować w turystykę”

  1. taka agroturystyka to strzał w dziesiątkę, pod warunkiem jeszcze, że zostanie odpowiednio wypromowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *