Specjalna strefa ekonomiczna „Starachowice”

strefa ekonomiczna

Województwo świętokrzyskie specjalizuje się w przemyśle precyzyjnym, wydobywczym oraz metalurgicznym. Aby aktywizować wszystkie te obszary, powstała specjalna strefa ekonomiczna „Starachowice” SA.

Centrum innowacji województwa świętokrzyskiego

Starachowicka strefa ekonomiczna, zajmuje blisko 708 ha. Na jej terenie znajdują się hale i inne budynki przemysłowe, a także wolne tereny, wyposażone w takie media jak: energia elektryczna, gaz, energia cieplna, woda (zarówno do celów przemysłowych jak i socjalnych), sieć odprowadzającą ścieki, telekomunikację stacjonarną oraz system dróg wewnętrznych, zapewniający dobry dojazd do każdego z punktów. W tak dobrze skomunikowanym centrum, realizowane są liczne inwestycje oraz zatrudnienie dla setek osób. Dzięki tego typu strefom rozwój gospodarczy następuje znacznie szybciej, niż gdyby każda z firm była zlokalizowana w innym punkcie miasta.

Strefy ekonomiczne województwa świętokrzyskiego mieszczą się jeszcze m. in. w Kielcach, Połańcu, Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Skarżysko – Kamiennej. Wszystkie zapewniają stały dostęp do innowacji. Stale podlegają modernizacjom, dzięki czemu liczni inwestorzy starają się o utworzenie siedziby w jednym z nich. Dzięki temu kolejne osoby zostają zatrudnione lub przekwalifikowane, przez co mogą się dalej rozwijać. To doskonały pomysł na podreperowanie funduszy regionu oraz podniesienie prestiżu miasta.

6 Replies to “Specjalna strefa ekonomiczna „Starachowice”

    1. Oczywiście, duża część mieszkańców znajduje zatrudnienie w przedsiębiorstwach ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *