Rolnicze tereny województwa świętokrzyskiego

rolnicze tereny

Południowa strona województwa świętokrzyskiego, to zdecydowanie tereny rozwinięte pod względem leśnictwa, hodowli oraz pozostałych gałęzi rolnictwa. Do takich miejsc należy z pewnością Zawichost. To małe miasto koncentruje swoje działania gospodarcze, właśnie w tym sektorze. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, gdyż klimat oraz gleby temu sprzyjają.

Hodowle i uprawy

W Zawichoście oprócz hodowli i upraw, głównymi źródłami dochodów mieszkańców, są przemysł oraz działalność budowlana. Nie idzie to niestety w parze z rozwojem rynku nieruchomości. Branża turystyczna nie jest tu dość mocno rozwinięta, jednakże osoby zorientowane w atrakcjach oferowanych przez województwo, znajdą z pewnością interesujące obiekty do zwiedzania, m. in. średniowieczne grodzisko, dzwonnice, które zostały wpisane do rejestru zabytków, oraz kościoły. Osoby chcące odpocząć od miejskiego zgiełku, z pewnością znajdą tutaj przestrzeń dla siebie.

Zawichost to nie tylko rolnictwo, to również liczne lokale usługowe, które również zatrudniają mieszkańców. Średnia pensja wynosi niewiele ponad 3770 brutto i nie jest to zły wynik w skali województwa oraz kraju. Być może tak korzystny wskaźnik, wynika z niewielkiej liczby mieszkańców, spośród których ponad 100 osób aktywnych zawodowo, dojeżdża do pracy w innych miastach.

6 Replies to “Rolnicze tereny województwa świętokrzyskiego

  1. rolnicy całkiem dobrze sobie radzą, trzeba tylko być operatywnym i wiedzieć w co zainwestować, w jaki rodzaj hodowli czy uprawy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *