Problemy gospodarki Bodzentyna

 

gospodarkaWojewództwo świętokrzyskie od lat utrzymuje się w niechlubnej czołówce miejsc z największym odsetkiem bezrobotnych. Powodów takiego stanu rzeczy wielu ekspertów doszukuje się w niewielkiej ilości szkół wyższych zapewniających kształcenie na odpowiednim poziomie, a także w niewielkiej ilości osób w wieku produkcyjnym. W porównaniu do osób w wieku emerytalnym, jest to ilość, która faktycznie może świadczyć o starzejącym się społeczeństwie.

Perspektywy dla małych miejscowości

Bodzentyn to miejscowość, która może stanowić przykład miejsca doskonale obrazującego problemy, z którym zmaga się większość miejsc w województwie świętokrzyskim. Chodzi o niewielką ilość miejsc pracy, niskie zainteresowanie inwestorów oraz kwalifikacje, które powinny być nieco inne niż te, które proponowane są przez uczelnie wyższe.

Zawody deficytowe w województwie świętokrzyskim skupiają się podobnie jak w całym kraju, wokół zajęć, które z jednej strony stały się reliktem minionej epoki, a z drugiej, okazują się niezwykle przydatne obecnie i tak naprawdę wiele zakładów bardzo chętnie podjęłoby współpracę z ich przedstawicielami za każde pieniądze. W obecnej sytuacji, warto, by część osób serio zaczęła zastanawiać się nad przekwalifikowaniem.

3 Replies to “Problemy gospodarki Bodzentyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *