Deficytowe zawody w powiecie staszowskim

zawody deficytowe

Powiatowy Urząd Pracy w Staszowie, prowadzi statystyki zawodów deficytowych, czyli takich, na które jest największe zapotrzebowanie. Nie jest dużym zaskoczeniem, że w województwie świętokrzyskim brakuje głównie wysoko wyspecjalizowanych fachowców z dziedzin technicznych.

Poszukiwani na rynku pracy

Jednym z zawodów deficytowych jest kierownik do spraw przemysłowych. Świadczy to o braku osób z predyspozycjami kierowniczymi, bo zapewne dobrych fachowców w sferze przemysłu, nie brakuje. Kolejny na liście jest zawód nauczyciela przedmiotów zawodowych. Trudno o dobrego pedagoga, będącego jednocześnie specjalistą w danym zawodzie. Niegdyś było nieco prościej zostać nauczycielem przedmiotów zawodowych – potrzeba było do tego znacznie mniej uprawnień i dokumentów. Operator wprowadzania danych również znajduje się na tej liście. Kolejnymi deficytowymi zawodami m. in. instruktorzy fitness , archiwiści oraz projektanci grafiki i multimediów.

Część zawodów znajdujących się na liście, to najwyżej opłacane stanowiska w skali krajowej. Do wykonywania większości z nich potrzebne jest również wyższe wykształcenie, zwykle techniczne. Bardzo trudno je zdobyć, tak więc lista zawodów deficytowych to również wyznacznik trudności zdobycia wykształcenia w danym zawodzie. Jednak przy wyborze swojej drogi zawodowej nie warto do końca kierować się listą zawodów deficytowych, ponieważ rynek pracy jest niezwykle dynamiczny i zapotrzebowanie na daną kadrę, może zmienić się zanim ukończymy dane studia.

14 Replies to “Deficytowe zawody w powiecie staszowskim

  1. Jeśli chodzi o listę zawodów deficytowych, to na przestrzeni czasu się zmienia. Przede wszystkim warto być otwartym na nowości i przebranżowienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *