Konecka ceramika

Końskie ze swoimi wielowiekowymi tradycjami przemysłowymi (Staropolski Okręg Przemysłowy) są integralna częścią tak zwanego świętokrzyskiego zagłębia ceramicznego. Produkcja podbijających świat płytek opiera się o rodzime złoża doskonałej jakości surowców.

Dobra passa koneckich zakładów

W Polsce dużo się buduje. Nowe domy, mieszkania wymagają wykończenia. Solidnego i gustownego. Takich właśnie produktów dostarczają koneckie zakłady. Bogaty asortyment wytwarzanych tu płytek odpowiada najnowszym trendom. Producenci trafnie wyczuwają potrzeby rynku. Swoją ofertą potrafią zainteresować krajowych i zagranicznych klientów. Dobra passa koneckich zakładów  trwa. Płytki ceramiczne są niezmiennie najpopularniejszym materiałem wykończeniowym. Wydaje się więc, że powodów do narzekania nie ma.

Braki kadrowe

Tymczasem, poważnym problemem okazują się być coraz bardziej odczuwalne braki kadrowe. I nie chodzi tu wcale o wymagania płacowe ewentualnych kandydatów. Zarobki w firmie oscylują powyżej średniej w regionie. Pomimo dość wysokiego bezrobocia, koneccy pracodawcy mają coraz większe trudności ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników, fachowców z doświadczeniem, odpowiednią wiedzą popartą certyfikatami. Okazuje się, że wiele osób  pozostających bez pracy nie tylko w Końskich, ale całym powiecie wcale nie ma ochoty ani jej znaleźć, ani tym bardziej przyuczyć się do zawodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *