Miejsca pracy mimo wszystko

Gmina Daleszyce nie ma najmniejszych szans na to, żeby na jej terenie powstały kiedykolwiek duże zakłady przemysłowe. To one generują najwięcej miejsc pracy, a te są gminie bardzo potrzebne.

Wyjątkowy region

Gmina Daleszyce to wyjątkowy region. Pod względem walorów naturalnych jeden z bardziej atrakcyjnych w województwie świętokrzyskim. Na nic więc zdadzą się trwające do tej pory dyskusje na temat właściwego wyboru kierunku jej rozwoju. Decyzja wydaje się oczywista. Gmina powinna postawić na turystykę. Czy jest na to gotowa? Chyba nie, chociaż pewne działania w tym kierunku są już widoczne.

Coś się jednak dzieje

Budowa długo wyczekiwanej przez mieszkańców Daleszyc obwodnicy, będącej elementem trasy Kielce – Staszów, niezwykle ważnego dla województwa szlaku komunikacyjnego jest tego najlepszym przykładem. Wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miasta oznacza nie tylko poprawę jakości życia mieszkańców, łatwiejszy dostęp do pracy poza granicami gminy. Inwestycja ma bez wątpienia ogromny wpływ na wizerunek regionu, jego atrakcyjność turystyczną. A co poza tym?

Ciągle jest dużo do zrobienia

Ogromny potencjał gminy jest ciągle niewykorzystany. Działania samorządowców nie idą w parze za tempem rozwoju sektora turystycznego w ogóle, za panującymi w nim trendami, wymaganiami klientów. Promocja na niewielką skalę, zbyt niska jakość usług turystycznych, brak atrakcyjnej oferty. A przecież to właśnie ta gałąź gospodarki może skutecznie konkurować z przemysłem. Podobnie jak on generuje stosunkowo dużą ilość miejsc pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *