Kobiety muszą zakasać rękawy

Stopa bezrobocia w powiecie koneckim od kilku lat konsekwentnie obniża się. Nie inaczej jest w gminie Stąporków, w której według danych statystycznych liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w urzędzie pracy (1192) spadła na początku roku o 224. To bardzo dobry wynik.

Kobiety na koneckim rynku pracy

W najgorszej sytuacji na koneckim rynku pracy ciągle pozostają kobiety, zwłaszcza te mieszkające na wsi. Gmina Stąporków nie jest tu wyjątkiem. Brak doświadczenia zawodowego, zbyt krótki staż pracy czy niski poziom wykształcenia to główne powody, dla których kobiety tutaj nie mogą, często nie potrafią znaleźć zatrudnienia. Niezwykle ważna w takiej sytuacji jest pomoc urzędów pracy, różne formy aktywizacji bezrobotnych, bezpłatne staże, szkolenia podnoszące kwalifikacje, poradnictwo zawodowe. Niestety, nie wszystkie pozostające bez pracy osoby są taką pomocą zainteresowane.

Pomysł na biznes

Te jednak, które chciałyby zmienić coś w swoim życiu, kobiety silne i ambitne na pewno znajdą coś dla siebie tym bardziej, że okolice Stąporka mają naprawdę dużo do zaoferowania. Wspaniałe sosnowe lasy, prawdziwie uzdrowiskowy klimat, rezerwaty przyrody skrywające niezliczone gatunki ptaków, owadów, zwierząt…No właśnie. Branża turystyczna jest chyba tą dziedziną, w której kobiety w tym regionie poradziłyby sobie doskonale. Pomysł na własny biznes, gospodarstwo agroturystyczne z bazą wypadową do tych wszystkich fantastycznych miejsc właśnie tutaj ma sens. Konkurencja jest niewielka, dlatego zamiast zamartwiać się trudną sytuacją być może warto pomyśleć o takim rozwiązaniu. W urzędzie pracy na pewno znajdzie się ktoś kompetentny, kto zechce doradzić w jaki sposób zabrać się za utworzenie własnego miejsca pracy, podpowie z jakiej pomocy finansowej skorzystać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.