Coraz więcej firm w jędrzejowskiej podstrefie

Mniej więcej półtora roku temu na terenach wokół południowej części Jędrzejowa utworzona została podstrefa Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Gmina Jędrzejów przez wiele lat przygotowywała wspomniane tereny do funkcji, jaką wypełniają obecnie. Początkowo był to obszar zaledwie 12 – hektarowy (z tego powodu nie zostały one włączone do SSE Starachowice). W tech chwili podstrefa Jędrzejów liczy już 56 hektarów i ciągle trwają rozmowy, dotyczące jej powiększenia. Jej atrakcyjność zwiększa systematycznie budowana i oddawana do użytku droga szybkiego ruchu S7 oraz sąsiedztwo drogi krajowej w kierunku Katowic.

Udogodnienia dla inwestorów

Inwestujący w jędrzejowskiej podstrefie przedsiębiorcy mogą liczyć na znaczące zwolnienia z podatku dochodowego dochodzące nawet do 55% procent, ale to nie wszystko. Dodatkowo należą im się zwolnienia z podatku od nieruchomości do trzech lat. To podobno najlepsze warunki, jakie proponuje się przedsiębiorcom w Polsce. Czy są chętni, żeby z nich skorzystać? Oczywiście.

Pomysł się sprawdził

Podstrefa od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Na jej terenie z powodzeniem działa już kilka firm polskich. Chcą tu budować swoje zakłady przedsiębiorcy z Arabii Saudyjskiej, Szwecji. To wszystko oznacza setki nowych miejsc pracy dla specjalistów różnych branż. Bardzo potrzebnych, bo chociaż bezrobocie w powiecie systematycznie spada, zatrudnienia wciąż poszukuje wielu jego mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *