Aktywny PUP

Szukanie pracy w mieście takim jak Pińczów na pewno nie jest łatwe, ale czy z góry musi być skazane na niepowodzenie? Wiadomo, Pińczów to nie Warszawa czy Kraków, mniej pracodawców, branż i propozycji, ale pracować i zarabiać trzeba nawet w niewielkiej miejscowości.

Jak szukać pracy?

Szukanie pracy, jak twierdzą eksperci to wbrew pozorom, dość skomplikowane zajęcie. Po to, aby przyniosło oczekiwany skutek warto poświęcić mu trochę czasu. Zadbał o to pińczowski PUP. Z myślą o osobach bezrobotnych, którym z jakiegoś powodu ciągle nie udaje się znaleźć pracy, stworzył tak zwany Klub Pracy. Jego celem jest bezpłatna pomoc w zwiększeniu efektywności tychże poszukiwań. Pierwszym krokiem do celu jest uczestnictwo w trzytygodniowym szkoleniu, pozwalającym przezwyciężyć apatię i stres, spowodowane utratą pracy lub długotrwałym bezrobociem. Podpowiada ono, jak odnaleźć się na wymagającym rynku pracy. Uczy właściwych zachowań interpersonalnych. Pomaga odkryć swoje mocne strony. Każdy je ma.

Kolejnym etapem są zajęcia aktywizacyjne, krótkie, jednodniowe spotkania grupowe, prowadzone w formie prezentacji, wykładów i dyskusji. Informują o aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy, o wymaganiach jakie pracodawcy na ogół stawiają potencjalnym pracownikom, wyjaśniają, jak napisać interesujące CV.

W ramach działalności Klubu Pracy bezrobotni mogą skorzystać z elektronicznych baz danych, informujących nie tylko o aktualnych ofertach pracy, ale również o szkołach, uczelniach w województwie świętokrzyskim, o tym, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, jak i w jakiej branży rozpocząć działalność gospodarczą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *