Rozwój gospodarczy Połańca

rozwój gospodarczy

Połaniec to niewielkie miasto położone w województwie świętokrzyskim. Wielu osobom kojarzy się z pobliską elektrownią o tej samej nazwie. Jest ona jednym z ośrodków zatrudniających ogromną rzeszę ludzi z pobliskich miejscowości, przez co w znacznym stopniu przyczynia się do rozwoju regionu.

Wysokie zarobki oraz solidni pracodawcy

Średnia pensja mieszkańca Połańca wynosiła w 2016 roku blisko 3998 złotych, co jest całkiem zadowalającym wynikiem w skali kraju oraz całego regionu. Świadczy to o postępie gospodarczym oraz rozwoju całego regionu. Nie bez zasług jest tutaj wcześniej wspomniana elektrownia. Zawsze w okolicach tak dużych zakładów, bezrobocie maleje drastycznie, często proporcjonalnie do wzrostu dochodów mieszkańców. Jest to jak najbardziej pozytywne zjawisko, zwłaszcza na tak zróżnicowanym pod względem dochodów i miejsc pracy regionie.

Województwo świętokrzyskie pomimo nagromadzenia dość dużej ilości zakładów pracy, doskonale radzi sobie i w branży turystycznej. Może to kwestia rozlokowania zakładów pracy, może wyjątkowo korzystne warunki klimatyczne, w każdym razie – z pewnością jest to szalenie interesujące miejsce do odwiedzenia, zarówno dla miłośników gór i zielonych terenów, jak i zainteresowanych nowoczesnymi technologiami oraz rozwojem gospodarczym.

13 Replies to “Rozwój gospodarczy Połańca

  1. Województwo świętokrzyskie jest bardzo ciekawym rejonem pod względem turystycznym. Z resztą turystyka to jedna z ważniejszych gałęzi gospodarczych w tym regionie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *