Połaniec

Miasto i gmina Połaniec stały się strefą wyjątkowej aktywności gospodarczej. Na tle innych gmin województwa świętokrzyskiego Połaniec wypada naprawdę imponująco.

Trafne działania

Lokalny samorząd doskonale wie, jakie działania sprzyjają rozwojowi regionu i w konsekwencji, poprawie jakości życia jego mieszkańców. Już dawno zadbał o infrastrukturę, sieć wodociągowo – kanalizacyjną, naprawę starych i budowę nowych dróg oraz obiektów sportowo – rekreacyjnych, zmiany w kulturze i oświacie, stworzenie kompleksowo uzbrojonych terenów inwestycyjnych, bo jak wiadomo, to wszystko składa się się na właściwy wizerunek gminy i przede wszystkim, jej atrakcyjność inwestycyjną. Gmina Połaniec skutecznie się promuje. Jest przedsiębiorcza i konkurencyjna. Sprzyjający klimat inwestycyjny przyciąga do Połańca ludzi interesu, przedsiębiorców różnych branż. nic dziwnego. Każdy, kto właśnie tu zdecyduję się rozwijać swoją działalność gospodarczą i tworzyć jednocześnie nowe miejsca pracy może liczyć nie tylko na fachową opiekę osób odpowiedzialnych za szybką i sprawną obsługę inwestorów, ale również na znaczące ulgi podatkowe, możliwe dzięki przynależności części terenów inwestycyjnych do SSE „Starachowice”.

Sektor turystyczny

Mówiąc o inwestycjach, należy wspomnieć o tych, które dotyczą sektora turystycznego. Wprawdzie sporo się w nim dzieje, ale to ciągle za mało, żeby w pełni wykorzystać lokalny potencjał, jeszcze bardziej poprawić atrakcyjność gminy i co najważniejsze dla mieszkańców Połańca, tworzyć kolejne, interesujące miejsca pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *