Własna działalność gospodarcza

Jako organizacja otoczenia biznesu, Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu zajmuje się wspieraniem rozwoju przedsiębiorczości i inicjatyw lokalnych na terenie południowo – wschodniej Polski. Jedno z jego ostatnich przedsięwzięć, projekt o nazwie „Dotacje na start” ma na celu zwiększenie liczby mikroprzedsiębiorstw, tworzonych przez osoby bezrobotne i nieaktywne zawodowo. Bezrobotni mieszkańcy wybranych gmin w kilku świętokrzyskich powiatach mogą ubiegać się o wsparcie doradczo – szkoleniowe, dotację inwestycyjną i wsparcie pomostowe na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Jak rozkręcić biznes?

Jak to jednak jest? Czy stworzenie własnego biznesu rzeczywiście jest takie proste? Od strony formalnej tak. Wystarczy, że starająca się o dofinansowanie (jedna z bardziej popularnych form wsparcia dla bezrobotnych) osoba spełni kilka niezbędnych warunków, na przykład ukończony 30 rok życia, przynależność do kategorii bezrobotnych znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy czy status bezrobotnego, będący konsekwencją odejścia z rolnictwa. Od strony praktycznej jest to jednak przedsięwzięcie dość skomplikowane. Chodzi o dobry pomysł na biznes, w minimalnym chociaż stopniu zgadzający się z zainteresowaniami i potwierdzonymi kwalifikacjami osoby starającej się o dofinansowanie i co najważniejsze, motywację i zaangażowanie. Decyzja o rozpoczęciu działalności musi być dokładnie przemyślana. Trzeba do niej dojrzeć i mieć pewność, że jest się osobą systematyczną i odpowiedzialną. To są cechy, bez których prowadzenie biznesu jest praktycznie niemożliwe.

2 Replies to “Własna działalność gospodarcza

  1. Wiele osób uważa, że wystarczy mieć tylko dobry pomysł. W praktyce okazuje się, że prowadzenie własnej firmy wcale nie jest takie proste, a zdobyć klientów i zarabiać jakiekolwiek pieniądze nie tak łatwo. Zgadzam się z autorem – systematyczność i odpowiedzialność są niezbędne, żeby prowadzić swoją działalność.

    1. Oczywiście, że tak. Prowadzenie swojej działalności wymaga dużego wkładu pracy i zaangażowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *