Tereny pod inwestycje

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego jest aktem prawnym, określającym przeznaczenie, warunki zagospodarowania i zabudowy danego terenu oraz rozmieszczenie na nim inwestycji publicznych. Mieszkańcy Sędziszowa w powiecie jędrzejowskim od dawna już na taki plan czekali. Uchwalony wreszcie w 2009 roku pozwolił rozpocząć starania o inwestorów, które właśnie zakończyły się sukcesem.

Pierwszy inwestor

Gaspol, firma specjalizująca się w dostarczaniu energii, jako pierwszy zdecydował się rozwinąć swoją działalność na wyjątkowo korzystnie położonych terenach inwestycyjnych gminy Sędziszów. To tutaj łączą się tory PKP z Linią Hutniczą Szerokotorową, specjalną linią towarową, świadczącą usługi związane z transportem ładunków. To właśnie tutaj (Pawłowice) Gaspol wybuduje trzeci już, tym razem kolejowy terminal przeładunkowy paliw, mający obsługiwać bardzo dużą część kraju. W jego  ramach  funkcjonować będzie również rozlewnia gazu płynnego. Zanim jednak na dobre rozpoczną się prace budowlane związane z powstaniem tak ogromnej inwestycji konieczne jest wprowadzenie na jej teren bocznicy kolejowej oraz przebudowa drogi powiatowej Sędziszów – Mierzawa.

Szansa na zatrudnienie

Wszystkie te plany wydają się bardzo interesujące tym bardziej, że inwestorzy już teraz zapowiedzieli utworzenie około 200 miejsc pracy. Dla gminy i miasta Sędziszów to wspaniała informacja, bo pracy tutaj jak na lekarstwo. Zainteresowanie regionem wzrasta, dlatego istnieje szansa, że w ślad za Gaspolem pojawią się tu kolejni przedsiębiorcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *