Małogoszcz i OZE

Inwestowanie w odnawialne źródła energii to w dzisiejszych czasach żadna fanaberia. W regionie takim jak województwo świętokrzyskie z unikatową, nieskażoną przyrodą i fantastycznym powietrzem to po prostu konieczność. Ich eksploatacja nie niszczy środowiska, nie powoduje nieodwracalnych zmian klimatycznych. Jest bezpieczna i trochę droga. Na dłuższą metę jednak, niezwykle opłacalna. Pod wieloma względami.

Przyszłościowy projekt

Dlaczego więc tak niewielkie zainteresowanie wśród mieszkańców Miasta i Gminy Małogoszcz wzbudziła propozycja, a właściwie projekt montażu na budynkach mieszkalnych instalacji OZE (kolektory słoneczne, pompy ciepła, panele fotowoltaiczne)? Czyżby mieszkańcy Małogoszcza nie wierzyli w nowoczesną gospodarkę? Nowoczesną, bo rozwój sektora OZE, wykorzystującego naturalne i bogate źródła energii (promienie słoneczne, wiatr, woda) przynosi znaczne oszczędności. Na inwestycjach OZE korzysta środowisko i ekologia. Dzięki nim powstają nowe zawody z ogromnymi perspektywami na przyszłość.

Nowe miejsca pracy

Wszędzie tam, gdzie eksploatuje się odnawialne źródła energii powstają nowe miejsca pracy.Właściwie od zaraz potrzebni są instalatorzy, technicy OZE, monterzy urządzeń energii odnawialnej. Szkoda, że Małogoszcz nie jest  jeszcze na to gotowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *