Gmina Ożarów się rozwija

Gmina Ożarów rozwija się. To ogromna zasługa lokalnego samorządu, który stara się tworzyć tutejszym przedsiębiorcom jak najkorzystniejsze warunki do prowadzenia działalności gospodarczej. Dość powiedzieć, że dwa lata temu gmina została wyróżniona za wyjątkową aktywność inwestycyjną w ostatnich latach.

Największy pracodawca w Ożarowie

Największy chyba wpływ na gospodarczy rozwój gminy ma ożarowska cementownia, jeden z najnowocześniejszych zakładów produkujących cement w Polsce. Posiada największą w Europie wydajność produkcyjną. Jest stale modernizowany dzięki czemu zachowuje najwyższe standardy w dziedzinie produkcji i ochrony środowiska. To wokół tego zakładu tworzy się najwięcej miejsc pracy.

Wzrost zatrudnienia

W ciągu ostatnich kilku lat na terenie gminy powstało około 250 przedsiębiorstw. Są to przede wszystkim zakłady o charakterze produkcyjno – usługowym. Działają na potrzeby rynku lokalnego, ogólnopolskiego i europejskiego. Ich rozwój sprawia, że w gminie w bardzo widoczny sposób rośnie zatrudnienie. Zmienia się jego struktura. Mieszkańcy gminy coraz częściej rezygnują z pracy w rolnictwie. Decydują się na zatrudnienie w sektorze usługowo – handlowym.

Tereny inwestycyjne

Samorząd miasta i gminy Ożarów planuje realizację projektu, mającego na celu utworzenie terenów inwestycyjnych w gminie. Dostęp do 15 – hektarowego, w części uzbrojonego już terenu w pobliżu ważnej drogi krajowej na pewno przyciągnie tu inwestorów już teraz zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej w Ożarowie. Powstaną kolejne miejsca pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.