Co przyciąga inwestorów do województwa świętokrzyskiego?

inwestycje

Wbrew pozorom, województwo świętokrzyskie posiada olbrzymi potencjał rozwojowy. Drzemie on głównie w wydobyciu surowców naturalnych, które mogą pozwalać na prowadzenie działań związanych z rozwojem przemysłu.

Cegielnie, transport i budowa

Trzy wyżej wymienione miejsca to główne profile firm zarejestrowanych w miejscowości Osiek, gdzie z pewnością pracę znajdą i kierowcy, i pracownicy fizyczni i umysłowi. Na lokalnym rynku istnieje wiele firm przewozowych, które nie szukają pracowników z wieloletnim doświadczeniem, raczej cenią sobie solidność i pracowitość. Ilość inwestycji w okolicach daje szanse na zatrudnienie kolejnym osobom, które z pewnością zechcą związać się z firmami na stałe. Dwa z sektorów – transport oraz zakłady produkujące cegły, czerpią z dobrodziejstw lokalnych zasobów – i ludzkich i tych naturalnych. Dzięki temu gospodarka się rozwija, a szara strefa powoli odchodzi w niebyt.

Inwestorów do województwa świętokrzyskiego z pewnością przyciągają również atrakcyjne tereny. Wiele osób jest w stanie zapłacić więcej za np. mieszkanie czy dom, którego lokalizacja miałaby spełniać określone warunki. Nie bez znaczenia jest również fakt, że są to miejsca atrakcyjne turystycznie. W tym również można dopatrywać się potencjalnych dochodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *