Zmiany w Busku są konieczne

Korzystny mikroklimat, czyste środowisko, właściwości występujących w Busku -Zdroju, naturalnych zasobów niezwykle rzadkich wód leczniczych oraz wysoka jakość oferowanych kuracjuszom usług sprawiają, że miasto od lat cieszy się ugruntowaną pozycją wśród unikalnych  uzdrowisk w Europie.

Niezbędne zmiany

Uzdrowiskowa funkcja niewielkiego Buska – Zdroju w znaczący sposób przyczyniła się do jego rozwoju i popularności. Zapewnia pracę nie tylko mieszkańcom miasta, ale i okolicznych miejscowości. Władze miasta powinny jednak pamiętać o pojawiających się zagrożeniach, wynikających z poszukiwania złóż wód siarczkowych w innych regionach Polski. Mające powstać w Kazimierzy Wielkiej bardzo nowoczesne uzdrowisko już wkrótce może stać się poważną konkurencją dla Buska. Dlatego właśnie niezbędna jest zdecydowana poprawa atrakcyjności zarówno części sanatoryjnej miasta, jak również ogólnie pojętej infrastruktury turystycznej gminy, w ostatnim czasie bardzo zaniedbanej.

Obiecujące plany

Usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie parku zdrojowego i najważniejszych obiektów sanatoryjnych tereny inwestycyjne, mają wpłynąć na zwiększenie konkurencyjności zdrojowiska. Przewiduje się wykorzystanie ich pod zabudowę wyłącznie uzdrowiskową, pensjonatową oraz budowę obiektów i urządzeń sportowo – rekreacyjnych. Poszerzona i ulepszona jakościowo oferta usług zdrowotnych i prozdrowotnych oraz nieustający popyt na nie z pewnością umocnią pozycję Buska – Zdroju w gronie najlepszych polskich uzdrowisk. Powstaną w ten sposób nowe miejsca pracy, podniesie się standard życia mieszkańców miasta.

Nie tylko uzdrowisko

Dominująca funkcja uzdrowiskowa Buska nie może być jednak jedynym kierunkiem jego rozwoju. Branża turystyczna, w której dzięki stworzeniu inkubatora przedsiębiorczości zaistnieć mogliby młodzi przedsiębiorcy, stwarza właśnie tutaj nieograniczone możliwości realizacji ciekawych, innowacyjnych pomysłów dzięki czemu Busko -Zdrój ma szansę stać naprawdę nowoczesnym kurortem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *