Zatrudnienie w Bodzentynie

zatrudnienie w Bodzentynie

Bodzentyn to miasto położone w województwie świętokrzyskim. Choć mieszkańcy nie mogą narzekać na brak pięknych widoków, to niestety, tak jak pozostała część regionu, zmagają się z niżem demograficznym oraz dość dużym bezrobociem. Blokuje to rozwój gospodarczy regionu, co powoduje z kolei dość duże migracje mieszkańców. Zatrudnienie w Bodzentynie mogłoby znacznie wzrosnąć, gdyby nie stagnacja w sferze inwestycji.

Rolnictwo głównym źródłem zatrudnienia

Jak wiadomo, pojęcie rolnictwa jest dość szerokie, przynajmniej na rynku pracy. W jego zakresie mieszczą się nie tylko uprawy rolne i hodowla bydła, ale również leśnictwo, rybołówstwo oraz łowiectwo. Większość wschodnich województw cechuje traktowanie rolnictwa, jako głównej gałęzi gospodarki. Nie jest to pozbawione sensu, gdyż wszelkie warunki temu sprzyjają. Jednakże koszty upraw i hodowli, niejednokrotnie przewyższają zyski. Gdy rolnictwo staje się głównym źródłem zatrudnienia, nie zawsze idzie to w parze z rozwojem przemysłu, choćby przetwórstwa.

Bodzentyn to kolejny przykład miejscowości, gdzie wiele osób w wieku produkcyjnym nie może odnaleźć się na rynku pracy. Może to wynikać z braku kwalifikacji lub możliwości ich zdobycia. Może to być również zwykła niewiedza odnośnie stanowisk pracy, gdzie często wymagania bywają mniejsze niż się spodziewamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *