Uchwała Rady Miejskiej

Jedna z ostatnich w minionym roku sesja Rady Miejskiej Suchedniowa, zaowocowała bardzo interesującą uchwałą dotyczącą zwolnień od podatku od nieruchomości. Jest to finansowa forma wsparcia dla przedsiębiorców zdecydowanych inwestować i tworzyć nowe miejsca pracy na terenie gminy Suchedniów.

Dla kogo ulgi?

Wspomniana uchwała wydaje się być dobrym pomysłem na walkę z bezrobociem, próbą przywrócenia miastu dawnego znaczenia i świetności. Propozycja ulg adresowana jest do solidnych mikro- i makroprzedsiębiorców z uregulowaną sytuacją finansową wobec gminy,  zatrudniających od kilku do kilkuset pracowników. Przewiduje zwolnienie z podatku od nieruchomości, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, stanowiących wyłącznie nowe inwestycje. Prawo do skorzystania z niej uzyskują jednak tylko ci przedsiębiorcy, którzy poniosą odpowiednio wysokie, ściśle określone nakłady inwestycyjne lub zagwarantują utworzenie określonej liczby nowych miejsc pracy związanych z nową inwestycją.Nie skorzystają z niej natomiast inwestorzy, którzy bez względu na wysokość poniesionych nakładów prowadzić będą działalność gospodarczą w zakresie bankowości, gastronomii, hotelarstwa, dystrybucji paliw, handlu, wynajmu nieruchomości, finansów i ubezpieczeń.

Szansa na zmianę?

Czy w Suchedniowie coś się wreszcie zmieni? Dzięki nowej uchwale są na to ogromne szanse. Ma ona być pewnego rodzaju magnesem, który przyciągnie inwestorów, szczególnie tych z zewnątrz, a w mieszkańcach Suchedniowa rozbudzi od dawna uśpione, niezbędne do zwalczenia bezrobocia poczucie przedsiębiorczości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *