Targi pracy – Końskie

Targi pracy, bez względu na zasięg są wydarzeniem, które dość skutecznie porusza rynkiem pracy. Chociaż na chwilę, ale to właśnie wtedy ludzie, którzy naprawdę chcą pracować mają duże szanse, żeby znaleźć dla siebie coś interesującego. Podobnie pracodawcy. Na targach mają okazję spotkać i zatrudnić fachowców, których być może od dłuższego czasu szukali.

Nowa formuła targów

W świętokrzyskim, targi pracy odbywają się regularnie. Poza ogólnopolskimi w Kielcach, pozostałe mają charakter lokalny. Te, które niedawno odbyły się w Końskich (Regionalne Targi Pracy do niedawna o zasięgu powiatowym) miały zupełnie inny charakter. Po raz pierwszy do współpracy z organizującym targi powiatem, tym razem koneckim włączyły się PUP – y z Opoczna (łódzkie) i Szydłowca (mazowieckie).

Dowód na skuteczność form wsparcia

Kolejną ciekawostką targów pracy w Końskim był na pewno fakt, że wśród wystawców pojawiły się firmy, utworzone z dzięki dotacjom z funduszy europejskich przyznawanych przez konecki PUP. To żywy dowód na to, że formy wsparcia dla bezrobotnych proponowane przez urząd rzeczywiście mają sens, są skuteczne. Z pomocą doradców zawodowych założenie własnej działalności okazuje się bardzo proste.

Problemy przedsiębiorców

Koneckie targi przyciągnęły uwagę nie tylko osób poszukujących zatrudnienia. Przybyli na nie przedsiębiorcy mieli okazję porozmawiać o nurtujących ich problemach. Największym z nich są w tej chwili trudności ze znalezieniem fachowców do pracy. Okazuje się, że pracodawcy i pracownicy mają coraz częściej bardzo rozbieżne oczekiwania. Targi pracy były więc doskonałą okazją, żeby o tym porozmawiać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *