Sytuacja na rynku pracy w Chęcinach

sytuacja na rynku pracy w Chęcinach

Chęciny to popularne wśród turystów miasto w południowo – wschodniej części naszego kraju. Ruiny zamku oraz możliwość chodzenia po umiarkowanie wysokich górach, to gratka dla odwiedzających, zwłaszcza wiosną i latem.

Wysoki wskaźnik rejestrowanego bezrobocia w Chęcinach

Chociaż wydawałoby się, że turyści będą motorem napędowym lokalnej gospodarki, to niestety w przypadku województwa świętokrzyskiego, mechanizm ten zupełnie nie działa. Wskaźnik bezrobocia w Chęcinach jeszcze niedawno wynosił blisko 40%. To niezwykle duża liczba, nawet w porównaniu do pozostałej części województwa, czy kraju. Mowa tu tylko o bezrobociu rejestrowanym, z pewnością w rzeczywistości ma on nieco inną wartość.

W takich miejscach warto byłoby zastanowić się nad szarą strefą. Czy kwitnie i ludzie faktycznie czerpią z niej zyski, czy może po prostu odeszła w niebyt wraz z obwarowaniami prawnymi. Możliwe są obie opcje, jednakże nawet przy założeniu jej istnienia, ciężko stwierdzić, czym takie osoby miałyby się zajmować. W miejscowościach typowo turystycznych, przewija się mnóstwo osób i z pewnością stresujące dla niektórych może być to, że tak naprawdę nikt nie wie do końca, z kim ma do czynienia. To może powodować chęć prowadzenia w stu procentach  legalnych interesów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *