Suchedniów przed szansą

Gospodarcza konkurencyjność i coraz większa atrakcyjność turystyczna otaczających Suchedniów regionów stwarzają zarówno dla miasta, jak i gminy spore zagrożenie. Sąsiednie miejscowości rozwijają się, dbają o wizerunek a z tego, co na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło bolączką, robią swój największy atut.

Cenne tereny inwestycyjne

Po zakładach, które przez lata dawały zatrudnienie mieszkańcom Suchedniowa pozostało tylko wspomnienie. O jednym z nich, wykorzystującym lokalne złoża gliny i produkującym niegdyś wyroby ceramiczne przypominają opustoszałe hale fabryczne i wciąż niezwykle atrakcyjne pod względem inwestycyjnym, niewykorzystane niestety, tereny dawnego zakładu. Czekają na kogoś, kto zechce je kupić, rozwinąć tu swoją działalność i stworzyć nowe, tak potrzebne w Suchedniowie miejsca pracy. Tylko pod tym warunkiem obszar ten zostanie włączony do istniejącej w Suchedniowie podstrefy SSE „Starachowice” a ewentualny przedsiębiorca będzie mógł skorzystać z obowiązujących w niej udogodnień i ulg podatkowych.

Zamiast przemysłu, turystyka

Na terenie gminy nie rozwija się przemysł. Szanse na to, że powstaną tu duże zakłady przemysłowe, generujące zazwyczaj pewne miejsca pracy są raczej niewielkie. Niezbędne jest więc stworzenie w tym miejscu odpowiedniej infrastruktury turystycznej, nieodzownego elementu dla rozwoju przemysłu turystycznego. Gmina ma po temu ogromne możliwości. Niezwykłe walory naturalne, interesujące pamiątki historyczne oraz bardzo korzystne połączenia komunikacyjne wyjątkowo sprzyjają rozwojowi ruchu turystycznego na tych terenach. Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę fakt, że odwiedzający je mają nadzieję znaleźć tu również oryginalne, regionalne produkty, szanse na pobudzenie lokalnej przedsiębiorczości i powstanie nowych, ciekawych miejsc pracy są naprawdę duże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *