Rynek pracy w Suchedniowie

rynek pracy

Suchedniów to jedno z miast województwa świętokrzyskiego. Leżąca w południowo -wschodniej części kraju miejscowość, może poszczycić się bardzo dobrze rozwiniętym przemysłem budowlanym. Dzięki temu duża część osób w wieku produkcyjnym, miała szansę na podjęcie zatrudnienia, które owocuje dość niskim wskaźnikiem bezrobocia dla całego miasta.

Przemysł wydobywczy i budowlany

Dość duża część mieszkańców Suchedniowa, będących w wieku produkcyjnym (w 2016 roku było to blisko 30%), jest zatrudniona w przemyśle oraz budownictwie. W województwie świętokrzyskim, przemysł wydobywczy i budowlany zwykle idą w parze i doskonale ze sobą współgrają, tworząc niemal samowystarczalny region. Dzięki temu dochodzi do obniżenia kosztów transportu oraz przechowywania pewnych surowców. Nie bez znaczenia jest również wysoka jakość wydobywanych surowców, którą cenią sobie również zagraniczni inwestorzy. Coraz chętniej przybywają oni do specjalnych stref ekonomicznych, aby rozpocząć współpracę opartą właśnie na przemyśle wydobywczym.

Choć wskaźniki demograficzne oraz gospodarcze województwa świętokrzyskiego nie są zbyt dobre, nie można odmówić temu regionowi olbrzymiego potencjału rozwojowego, który z czasem z pewnością pomoże stworzyć nowe miejsca pracy oraz dać pole do popisu młodym absolwentom politechnik, którzy z pewnością chętnie wykorzystają zdobytą wiedzę w celu usprawnienia prac wydobywczych oraz całego przemysłu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *