Rynek pracy w Ćmielowie

rynek pracy w Ćmielowie

Ćmielów to miejscowość położona w województwie świętokrzyskim. Cechuje ją mnogość pięknych widoków, brak przesadnego tłumu oraz niestety dość poważny problem, mianowicie wysokie bezrobocie, dość charakterystyczne dla województw południowo – wschodnich.

Miejsca pracy w Ćmielowie

Podobnie jak w innych miejscowościach w województwie, tak i tutaj najwięcej firm posiada profil usługowy. Niestety, nie idzie to w parze z rozwojem przemysłu, który od kilkudziesięciu lat ma się w Polsce nie najlepiej. Jedynym zakładem, który zatrudnia sporą rzeszę ludzi, jest fabryka porcelany. W każdej miejscowości, gdzie znaczna część mieszkańców jest w wieku produkcyjnym, tego typu zakłady powinny prosperować całkiem dobrze. To wskazówka dla inwestorów – warto podejmować się ryzyka zatrudnienia, gdzie jest  tak ogromne zapotrzebowanie  na miejsca pracy. W razie, gdyby jeden z pracowników się po prostu nie sprawdził, można by łatwo zastąpić go kolejnym. Nie w każdej branży jest to co prawda możliwe, jednak czasem warto kogoś po prostu dobrze przeszkolić i „zrobić” z niego pracownika, który będzie szkolony również z zakresu kultury organizacji, aby wiedział, dla kogo będzie pracował.

Często grupę najlepszych, najbardziej oddanych pracowników, stanowią osoby nowe oraz te tuż przed emeryturą, chcące „wycisnąć” ze swojego dowodu i doświadczenia jeszcze coś, jakąś wartość dodaną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *