Rozwój przedsiębiorczości

Wolno, ale systematycznie zmniejszająca się stopa bezrobocia w gminie Staszów to oczywiście zjawisko bardzo pozytywne. Jej mieszkańcy jednak nie widzą chyba zbyt wielu powodów do radości skoro za jeden z najważniejszych problemów w gminie uważają niewystarczającą ilość miejsc pracy.

Nowe miejsca pracy

Rozwój i popularyzacja przedsiębiorczości, nawet tej drobnej wydaje się być najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na poprawę jakości życia mieszkańców regionu. Już teraz na jego terenie z powodzeniem funkcjonuje Staszowski Obszar Gospodarczy, który dzięki prowadzącym tam działalność inwestorom, generuje coraz większą ilość miejsc pracy. Przedsiębiorcy decydujący się właśnie tam ulokować swój kapitał mogą liczyć na udogodnienia w postaci doskonale przygotowanych terenów pod inwestycje oraz ulg podatkowych. Propozycja rozpoczęcia działalności na terenie SOG przeznaczona jest prawdopodobnie dla większych, posiadających wyrobioną już na rynku markę przedsiębiorców. Nie oznacza to jednak, że nie mogą z niej skorzystać ci, którzy dopiero zamierzają wypracować swoją pozycję na lokalnym a z czasem i ogólnopolskim rynku.

Przedsiębiorczość w sektorze turystycznym

Malownicze położenie gminy wśród rozległych lasów i jezior, jej bogate dziedzictwo kulturowe stanowią ogromny potencjał dla rozwoju sektora turystycznego. To właśnie w tej branży mają szansę zaistnieć mało efektywne do tej pory gospodarstwa. Dzięki unijnym dotacjom, ulgom przysługującym osobom rozpoczynającym działalność gospodarczą oraz fachowemu doradztwu lokalnego urzędu pracy mogą tu powstać gospodarstwa agro – i ekoturystyczne, zapewniające interesującą pracę wielu osobom.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *