Pracy jest ciągle za mało

Chociaż gmina Ożarów stara się tworzyć jak najkorzystniejsze warunki dla rozwoju lokalnej przedsiębiorczości, zjawisko bezrobocia i jego skutki ciągle pozostają jednymi z istotniejszych problemów społecznych na jej terenie. Najwięcej miejsc pracy tworzy się wokół ożarowskiej cementowni. Nic dziwnego. To przedsiębiorstwo o europejskiej famie. Powstają zakłady o charakterze handlowo – usługowym. Ale to wciąż za mało. Szczególnie dla młodych, wykształconych, pełnych zapału i ciekawych pomysłów. Co mogliby tutaj robić?

Może turystyka?

Dużo mówi się o rozwoju turystyki i agroturystyki – dziedzinach, na których się zarabia. Tymczasem w gminie Ożarów, mimo wyjątkowo sprzyjających warunków naturalnych, traktowane są one po macoszemu. A przecież branża turystyczna i agroturystyczna to ogromne pole do popisu właśnie dla młodych, ludzi z inicjatywą. Szkoda tylko, że gmina nie współpracuje z nimi, nie wspiera w realizacji interesujących projektów, nie dba o infrastrukturę turystyczną.

Zmiany

Jest szansa, że sytuacja wkrótce się zmieni. Na terenie gminy ma powstać Park Krajobrazowy, stanowiący część Parku Krajobrazowego Środkowej Wisły. Potencjalne warunki dla rozwoju turystyki mogą się więc przekształcić w rzeczywisty ruch turystyczny. Pojawią się turyści i co najważniejsze, inwestorzy. Powstaną miejsca pracy. W takiej sytuacji zmiany są konieczne. Władze gminy muszą bezzwłocznie zadbać o infrastrukturę, odpowiedni wizerunek regionu i jego skuteczną promocję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *