Praca mimo wszystko

Sytuacja finansowa gminy Osiek poprawiła się. Pod koniec ubiegłego roku zakończył się trzyletni program naprawy gminy, dzięki któremu jej wyjątkowo wysokie zadłużenie zmniejszyło się o ponad połowę.

Więcej pieniędzy i co dalej?

Oznacza to, że już wkrótce, po dokładnej analizie działania programu naprawczego gmina otrzyma wreszcie zgodę na realizację planowanych inwestycji. Tylko co to będzie, bo mieszkańcy są zmęczeni przeciągającą się stagnacją w gminie. Mają wiele oczekiwań. Te najpilniejsze dotyczą oczywiście zatrudnienia. I tu pojawia się problem. Pracy w Osieku nie będzie dopóki nie zjawią się w nim inwestorzy, a ci, jak na razie wcale nie są tym miejscem zainteresowani. Osiek jest zaniedbany i nie przyciąga uwagi ani turystów, ani tym bardziej inwestorów. Należałoby więc popracować nad zmianą jego wizerunku. Powinna to być priorytetowa inwestycja w gminie. Chociaż długoterminowa, bo nie da się oczywiście naprawić wszystkiego na raz, jest po prostu konieczna. Tylko w ten sposób może wzrosnąć atrakcyjność inwestycyjna Osieka. Tylko tak przed gminą pojawi się szansa na pozyskanie inwestorów i w konsekwencji powstanie bardzo potrzebnych miejsc pracy.

Samozatrudnienie

W oczekiwaniu na konkretne zmiany mieszkańcy mieszkańcy gminy powinni sami pomyśleć o sobie. region obfituje w niezwykle urokliwe zakątki, cenne pozostałości historyczne oraz naturalne okazałości. Dlaczego ich nie wykorzystać, nie pokazać ich szerszemu gronu? Nawet niewielkie, ale pomysłowe gospodarstwa agroturystyczne, oferujące poznawcze wyprawy po zachwycającej okolicy czy regionalne produkty i kuchnię zainteresują niejednego, spragnionego ciszy i spokoju turystę. Przede wszystkim jednak, dadzą konkretną możliwość zarobkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.