Pojawiła się szansa

Mieszkańcy gminy Małogoszcz ciągle mają trudności ze znalezieniem pracy. Główni pracodawcy, cementownia oraz kilka innych zakładów reprezentujących pokrewne branże nie są w stanie pokryć ogromnego zapotrzebowania na nią. Sytuacja jest bardzo niekorzystna tym bardziej, że na terenie gminy podobnie zresztą jak w całym powiecie jędrzejowskim występuje stosunkowo wysoki wskaźnik ludności w wieku produkcyjnym oraz w wieku 18 lat. Mogłoby to być niezwykle pozytywne zjawisko, gdyby tylko warunki życia w gminie poprawiły się, zachęciły młodych ludzi do pracy i osiedlenia się właśnie tutaj. Czy to możliwe?

Propozycje MRiRW

W gminie na pewno nie powstaną kolejne zakłady przemysłowe. A rolnictwo?  Wprawdzie wymaga gruntownych zmian, bo z jednej strony niewłaściwe użytkowanie gruntów, z drugiej – ewidentny brak poczucia inicjatywy i przedsiębiorczości wśród mieszkańców wsi, ale to właśnie jego rozwój jest szansą na zmianę trudnej sytuacji w gminie. W tym roku pojawia się szczególna po temu sposobność. W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich rolnicy mogą ubiegać się o pomoc i szeroko pojęte wsparcie przy modernizacji  swoich gospodarstw, nawet tych niewielkich, które od dawna już nie przynoszą żadnych zysków. Na liczne udogodnienia, dotyczące korzystania ze środków PROW mogą również liczyć młodzi rolnicy, rozpoczynający dopiero pracę w tym sektorze gospodarki. Dodatkowo, wszyscy mogą starać się o wsparcie przy korzystaniu z kompleksowych usług doradczych.

Miejmy nadzieję, że mieszkańcy gminy są gotowi skorzystać z interesujących propozycji Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dzięki nim pojawia się możliwość realizacji ciekawych, innowacyjnych pomysłów na rozwój gospodarstw i tworzenie się nowych miejsc pracy w gminie.

 

One Reply to “Pojawiła się szansa”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *