Podstrefa Ostrowiec Świętokrzyski

Na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego, drugiego co do wielkości  miasta w województwie świętokrzyskim znajduje się podstrefa Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice, wyodrębnionej części kraju, w której działalność gospodarcza prowadzona jest na preferencyjnych warunkach.

Podstrefa się powiększy

W chwili obecnej podstrefa Ostrowiec Świętokrzyski zajmuje powierzchnię 84 hektarów i zagospodarowana jest w 85%. Znajdują się tam tereny zabudowane obiektami przemysłowymi (hale produkcyjne, budynki magazynowe i biurowe) oraz uzbrojone tereny niezabudowane. Wiadomo, że już niebawem ostrowiecka podstrefa powiększy się o kolejne 14 hektarów. Będzie to więc największy po części starachowickiej obszar, na którym przedsiębiorcy będą mogli działać na specjalnych zasadach. Chodzi przede wszystkim o możliwość ominięcia skomplikowanych procedur biurokratycznych, wysokich podatków i kosztów pracy.

Czemu służy utworzenie podstrefy?

Podstrefa w Ostrowcu Świętokrzyskim, podobnie jak inne w SSE Starachowice jest udanym połączeniem interesów inwestujących tu przedsiębiorców z gospodarczymi potrzebami regionu. Wzmożone inwestycje z pewnością przełożą się na przyśpieszenie jego rozwoju. Zwiększą konkurencyjność lokalnej gospodarki. Zakłada się, że na nowych terenach w Ostrowcu powstanie około 400 miejsc pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.