Podstrefa Końskie

Na terenie miasta i gminy Końskie znajduje się podstrefa Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice. SSE jest to wyodrębniona administracyjnie część terytorium Polski, przeznaczona do prowadzenia działalności gospodarczej na preferencyjnych warunkach.

Podstrefa Końskie

Podstrefa Końskie zajmuje powierzchnię 64,2 ha i zagospodarowana jest w 100% co oznacza, że już w tej chwili gotowa jest na przyjęcie potencjalnych inwestorów a tych nie tylko w powiecie koneckim, ale w całym kraju ciągle brakuje. Możliwość ominięcia skomplikowanych, często bezsensownych procedur biurokratycznych, wysokich podatków i kosztów pracy jest dla inwestorów krajowych i zagranicznych nie lada gratką, dlatego wielu z nich tak chętnie decyduje się ulokować swoje przedsiębiorstwa właśnie w takich strefach. Dziedzina, w jakiej działa dane przedsiębiorstwo pozostaje w ścisłym związku z wymaganiami i potrzebami regionalnej gospodarki i lokalnego rynku pracy.

Inwestycje

Swoje plany inwestycyjne w podstrefie Końskie zrealizowała już firma Orizzonte Polska (regeneracja form i stempli na potrzeby przemysłu ceramicznego), współpracująca z największymi polskimi zakładami ceramicznymi czy VIDACOLOR Sp.z o.o. mająca uruchomić wytwarzanie fryt typu print, ośrodek badawczo-rozwojowy dla odbiorców branży chemicznej oraz usługi logistyczne dla branży ceramicznej.

Nowe inwestycje przekładają się oczywiście na konkretne miejsca pracy dla  mieszkańców regionu i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *