Obiecujące połączenie

Gmina Kunów, jak większość podobnych do niej w świętokrzyskim ma poważny problem. Bezrobocie. W przeciwieństwie jednak do innych gmin nie bardzo potrafi sobie z nim poradzić. Tutejszy urząd pracy robi co może. Organizuje bezpłatne szkolenia, kursy, staże w deficytowych na lokalnym rynku pracy zawodach. Tym, którzy chcieliby rozpocząć własną działalność gospodarczą proponuje dofinansowania i bezpłatne doradztwo. To wszystko jednak nie wystarcza. Miejsc pracy ciągle w Kunowie brakuje.

Wpływ Ostrowca Świętokrzyskiego

Położony niedaleko Ostrowca Świętokrzyskiego, ważnego ośrodka subregionalnego Kunów, od lat pozostaje pod jego gospodarczym wpływem. Prawdopodobnie dlatego, powstała tu atrakcyjna pod względem logistycznym strefa przemysłowa, która skupia największe przedsiębiorstwa regionu. Ostrowiec Świętokrzyski jest dla nich najpoważniejszym rynkiem zbytu. Gdyby wspomniana strefa działała na zasadzie inkubatora przedsiębiorczości, doskonale sprawdzającego się w ościennych gminach, generowałaby znacznie więcej miejsc pracy, pozwoliłaby zaistnieć młodym, początkującym przedsiębiorcom.

Nowoczesne rolnictwo

Takie a nie inne usytuowanie strefy nie zagraża środowisku, nie utrudnia życia mieszkańcom. To bardzo dobrze, bo dzięki temu można tu wypromować ekologiczne rolnictwo, przetwórstwo zdrowych, lokalnych produktów. Warunki naturalne gminy sprzyjają rozwojowi przedsiębiorczości turystycznej. Połączenie nowoczesnego rolnictwa i branży turystycznej, a szczególnie agro- i ekoturystyki może przynieść naprawdę dobre rezultaty. Oznacza rozwój i nowe miejsca pracy. Zapotrzebowanie na wysokiej jakości produkty, ciszę i spokój są dzisiaj ogromne. Gmina Kunów, podobnie jak całe świętokrzyskie ma pod tym względem wiele do zaoferowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.