Obiecujące inwestycje w Opatowie

Mieszkańcy Opatowa chcieliby, żeby w ich mieście wreszcie coś się działo. Czekają na zmiany, bo nie dość, że z pracą jest ciągle krucho, to nawet odpocząć w mieście nie ma gdzie.

Długo oczekiwana inwestycja

Wraz z zatwierdzeniem budżetu na 2018 rok pojawiła się szansa na poprawę niełatwej sytuacji w gminie. Planowane przez nią inwestycje mają na celu przede wszystkim utworzenie nowych miejsc pracy a w przyszłości, wzrost wynagrodzeń. O jakie inwestycje chodzi? Największą z nich, która bez wątpienia poprawi wizerunek Opatowa ma być imponujących rozmiarów plac rekreacyjny, gdzie mieszkańcy będą mogli spędzać wolny czas. Kolejnym, w pewnym sensie związanym z poprzednim przedsięwzięciem ma być doposażenie Podziemnej Trasy Turystycznej oraz renowacja innych zaniedbanych do tej pory perełek historycznych. To wszystko wiąże się oczywiście z poprawą jakości życia opatowian. Głównym założeniem wspomnianych projektów jest jednak zainteresowanie tym miejscem licznej rzeszy turystów. To oni odwiedzając je, przysporzą miastu dochodów, sprawią, że tworzenie miejsc pracy w branży turystycznej oraz innych powiązanych z nią dziedzinach stanie się koniecznością.

Kolejne miejsca pracy

Należy wspomnieć o powstającym w Opatowie Domu Pomocy Społecznej. Jego prawidłowe funkcjonowanie zależeć będzie od wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Powstaną więc miejsca pracy dla wielu mieszkańców miasta i okolic.

Warto oszczędzać

Interesująco zapowiadają się również obietnice samorządowców, dotyczące korzyści płynących z termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną na podniesienie poborów dla pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *