Najniższe bezrobocie rejestrowane w świętokrzyskim

najniższe bezrobocie

Województwo świętokrzyskie jest jednym z najbiedniejszych regionów w Polsce. Nie sposób tego nie zauważyć, przeglądając wskaźniki bezrobocia, porównujące różne regiony naszego kraju. Jednak i tam zdarzają się ewenementy, takie jak Jędrzejów, gdzie bezrobocie jest niemal trzykrotnie mniejsze niż w pozostałych miejscowościach.

Wysokie dochody mieszkańców Jędrzejowa

W Jędrzejowie mamy do czynienia z najniższym bezrobociem rejestrowanym w województwie świętokrzyskim – w 2016 wynosiło ono jedynie 20%. Poza tym pozytywnie zaskakuje kwota średnich zarobków – wynosi ona aż 3995 złotych brutto, jest więc znacznie wyższa niż w pozostałych miastach województwa. To bardzo pozytywne zjawisko, wśród tylu miejsc, gdzie wskaźniki nie doganiają w żaden sposób średniej krajowej.

Województwo świętokrzyskie ma kilka miejsc, które bez wątpienia podnoszą statystyki całego województwa. Warto byłoby zadbać, aby i w innych miejscach zostały wykorzystane pomysły na obniżenie bezrobocia oraz stworzenie nowych miejsc pracy. Często wystarczy dać ludziom przysłowiową wędkę, aby zaczęli pracować i potem mądrze inwestować swoje zarobki lub zadbać o dobry poziom bytu dla swojej rodziny. Trzeba tylko i aż dobrego planu oraz chęci jego realizacji, a z pewnością wielu osobom nie brakuje ani pierwszego, ani drugiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *