Jeśli nie huta, to co?

Sandomierz to jedno z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast. Niepowtarzalna atmosfera, klimat wielowiekowej historii przyciągają zmęczonych korporacyjnym tempem i wielkomiejskim zgiełkiem. Tutaj zawsze znajdzie się czas na spacer, relaksujący kontakt z naturą.

Rynek pracy

Jak to jest z tym Sandomierzem? Dla jednych raj na ziemi, dla innych miejsce, z którego chciałoby się jak najszybciej uciec. Być może rzeczywiście nie wszystko jest tutaj takie idealne. Podobnie jak w całym świętokrzyskim brak pracy budzi frustrację i zniechęcenie. Rynek pracy nie daje mieszkańcom Sandomierza zbyt wielkiego pola do popisu. Co prawda PUP dwoi się i troi, proponując szukającym pracy możliwość przekwalifikowania się, staże czy szkolenia, ale przecież nie każdy może i chce pracować w sklepie czy hucie szkła, choćby to był największy pracodawca w regionie.

Możliwości

Ale po co narzekać? Czy koniecznie trzeba stąd wyjeżdżać, szukać szczęścia gdzie indziej? Skoro nie da się inaczej, może warto wziąć sprawy w swoje ręce? W mieście nie brakuje wykształconych, pomysłowych i przedsiębiorczych ludzi. Przy odrobinie dobrej woli, z pomocą nowoczesnych technologii można zrobić naprawdę dużo. W ostatnim czasie Sandomierz stał się ulubionym miejscem pracy dla informatyków, programistów, generalnie specjalistów branży IT. Dostęp do szybkiego Internetu pozwala pracować wszędzie. Takie rozwiązanie wydaje się być idealnym połączeniem zawodowych aspiracji oraz naturalnej równowagi między pracą i wszystkim tym, co z nią związane nie jest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *