II Międzynarodowe Forum Inwestycyjne

Z inicjatywy lokalnego samorządu już po raz drugi odbyło się w Skarżysku – Kamiennej Międzynarodowe Forum Inwestycyjne. Celem przedsięwzięcia jest prezentacja potencjału gospodarczego miasta w międzynarodowym środowisku biznesowym. Podobnie jak w roku ubiegłym wzięli w nim udział przedsiębiorcy, przedstawiciele otoczenia biznesu, administracji publicznej i organizacji pozarządowych z Polski, Francji, Włoch i Belgii. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem. To dobrze, bo Skarżysko potrzebuje zmian. Miasto z wieloletnimi tradycjami przemysłowymi jest w tej chwili jednym z najbardziej zadłużonych, podobnie jak cała gmina. Wskaźnik bezrobocia jest tu najwyższy w województwie.

Stworzenie wizerunku

Miastu i gminie brakuje odpowiednio wykreowanego, pozytywnego wizerunku. Takiego, dzięki któremu rodzime i zagraniczne firmy dowiedzą się jak dużo do zaoferowania ma Skarżysko, że jest przyjazne inwestorom, ma do dyspozycji wykwalifikowanych pracowników (szkolnictwo, zwłaszcza zawodowe współpracuje z lokalnymi przedsiębiorcami, kształci fachowców na potrzeby skarżyskich zakładów i ewentualnych inwestorów).

Oferta inwestycyjna nie tylko dla wielkich

To, że region skarżyski posiada ogromny, nie do końca wykorzystany potencjał już wiadomo. Korzystne połączenia komunikacyjne, rozległe i niedrogie tereny inwestycyjne, coraz lepiej funkcjonujący inkubator technologiczny czy niedawno powstałe Centrum Obsługi Inwestora chociaż nadal wymagają skutecznej promocji, zostały już zauważone. Przede wszystkim dzięki Międzynarodowemu Forum Inwestycyjnemu. O ile jednak duże, zainteresowane inwestowaniem w Skarżysku firmy bez problemu mogą rozwijać swoją działalność ,o tyle początkującym przedsiębiorcom, bez ugruntowanej jeszcze pozycji na rynku na pewno nie będzie łatwo. To właśnie dla nich organizowane są w ramach Forum spotkania z ekspertami i dyskusje o tym, jak zostać przedsiębiorcą w małym mieście, jak utrzymać i efektywnie rozwijać w nim własną firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.