Enea Połaniec

Gmina Połaniec (powiat staszowski) ma charakter przemysłowo – rolniczy.Na jej terenie znajduje się podstrefa Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice (strefa, w której potencjalny inwestor może uniknąć skomplikowanych procedur biurokratycznych, wysokich podatków i kosztów pracy) oraz jedna z największych w Polsce elektrowni cieplnych. Nietrudno się domyślić, że większość mieszkańców gminy znajduje zatrudnienie właśnie w przemyśle, głównie w energetycznym.

O elektrowni

Enea Elektrownia Połaniec, pod taką nazwą od kilku miesięcy funkcjonuje nowa spółka zarządzająca Elektrownią Połaniec. To jedna z najmłodszych i najnowocześniejszych elektrowni węglowych w naszym kraju. Nie dość, że znajduje się w ścisłej czołówce pod względem ilości wytwarzanej energii, dzięki instalacji współspalania biomasy z węglem kamiennym jest również jednym z największych polskich producentów energii odnawialnej („zielonej”). Powstały natomiast w 2013 roku Zielony Blok jest w tej chwili największym na świecie blokiem energetycznym opalanym w 100% biomasą.

Zatrudnienie

W Elektrowni Połaniec pracowało ostatnio około 500 osób, ale kilka razy więcej zatrudnionych jest w różnych firmach świadczących dla niej usługi. To właśnie pracownicy (doskonale wykwalifikowana kadra inżynierska, elektroenergetycy, elektromonterzy, operatorzy urządzeń, specjaliści OZE), jak twierdzi prezes zarządu spółki Enea są jej największym kapitałem. Każdy, kto rzeczywiście chce pracować, kto chciałby połączyć pasję, ambicje z karierą zawodową, na pewno znajdzie tu coś dla siebie tym bardziej, że firma stwarza ku temu warunki. Nowi pracownicy uczestniczą w wewnętrznych szkoleniach, uczą się od najlepszych. Zanim na dobre wdrożą się w powierzone im obowiązki mają okazję dobrze poznać przedsiębiorstwo, zasady w nim panujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *