Doradztwo zawodowe w opatowskim PUP-ie

Dzięki aktywności Powiatowego Urzędu Pracy bezrobotni i poszukujący pracy mieszkańcy Opatowa i okolic mogą w każdej chwili skorzystać z fachowej pomocy oraz licznych form wsparcia, mających na celu pobudzenie ich inicjatywy zawodowej. Największą popularnością cieszą się bezpłatne kursy podnoszące kwalifikacje, prace społecznie użyteczne i interwencyjne, roboty publiczne, staże, poradnictwo zawodowe.

Różnorodność form wsparcia

Wśród wymienionych form wsparcia na szczególną uwagę zasługuje poradnictwo zawodowe. Nie zapewnia wprawdzie gotowych  rozwiązań w postaci konkretnych miejsc pracy, ale w przypadku mieszkańców Opatowa sprawdza się doskonale. To dobrze, bo w powiecie nie dzieje się najlepiej. Ludzie nie mają pracy. Młodzi i zdolni wyjeżdżają. Wśród tych, którzy zostają panuje nieopisany marazm i zniechęcenie. Trudno się dziwić, bo jak bez wykształcenia, doświadczenia i kwalifikacji odnaleźć się na wymagającym rynku pracy? Jak mimo trudnej sytuacji na nim znaleźć dla siebie coś interesującego?

Doradztwo zawodowe

Temu właśnie służy poradnictwo zawodowe. Skierowane jest do osób zarejestrowanych w urzędzie pracy jako bezrobotne, poszukujące pracy czy wreszcie do osób zupełnie młodych, stojących dopiero przed wyborem zawodu. Bardzo obszerne informacje na temat różnorodnych form poradnictwa zawodowego w opatowskim PUP-ie można znaleźć na jego stronie internetowej. Użytkownicy serwisu FAQ mają możliwość otrzymać wyczerpujące odpowiedzi dotyczące wspomnianych wyżej kwestii bez konieczności angażowania do tego jakichkolwiek osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *