Cementownia „Grupa Ożarów” S.A.

Położona we wschodniej części województwa świętokrzyskiego gmina Ożarów ma charakter rolniczo – przemysłowy. Stosunkowo wysoka jakość gruntów rolnych sprawia, że produkcja rolnicza stanowi jedną z podstawowych sfer działalności gospodarczej gminy. Około 11% jej mieszkańców pracuje w przemyśle.

Ogólne dane o zakładzie

Głównym pracodawcą w gminie jest Cementownia „Grupa Ożarów” S.A., należąca do międzynarodowego koncernu CRH plc z siedzibą w Irlandii. Należy ona do czołówki największych i najlepszych producentów cementu w Polsce. Wykorzystuje własne, niezwykle bogate złoża wapieni. Chociaż oparta na nowoczesnej technologii jest nieustannie modernizowana i wyposażana w najnowsze rozwiązania techniczne po to, żeby zapewniać najwyższe standardy nie tylko w dziedzinie produkcji, ale również ochrony środowiska.

Tylko fachowcy

W chwili obecnej zakład zatrudnia ponad 500 osób. Warto wspomnieć, że niezależnie od zajmowanego stanowiska praca w Ożarowskiej Cementowni jest niezwykle odpowiedzialna dlatego, zatrudniane w niej osoby to fachowcy z górnej półki, którym gwarantuje się umowę o pracę (luksus w dzisiejszych czasach), możliwości rozwoju w ramach międzynarodowej struktury firmy i zdobywania nowych doświadczeń.

Dla młodych, dobrze wykształconych, mobilnych i otwartych na wyzwania ambitnych pracowników firma przygotowała Program Rozwoju Absolwentów. Ma on na celu rekrutację talentów,  dobrze zapowiadających się młodych ludzi, przekazanie im niezbędnej wiedzy, naukę u boku najlepszych specjalistów w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *