Aktywny urząd pracy

Rynek pracy, szczególnie ten lokalny, w mniejszych ośrodkach nie rozpieszcza pracodawców. Z jednej strony coraz większe trudności z zatrudnieniem odpowiednio wykwalifikowanych pracowników z drugiej, niezwykle ograniczone środki finansowe, uniemożliwiające doskonalenie umiejętności zawodowych kadry pracowniczej, tworzenie nowych miejsc pracy, a co za tym idzie, efektywniejsze funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Wsparcie dla lokalnych pracodawców

W tym roku, PUP w Ostrowcu Świętokrzyskim proponuje lokalnym pracodawcom interesującą formę wsparcia finansowego przy organizacji kursów zawodowych i szkoleń pracowników. Sami mogą oni wybrać firmę szkoleniową i uzgodnić program kształcenia. Wprawdzie termin pierwszego naboru wniosków dla zainteresowanych pomysłem upłynął z końcem marca, ostrowiecki PUP przypomina, że kolejny planowany jest już na czerwiec bieżącego roku. Podkreśla również, że promowane są szkolenia w zawodach deficytowych na lokalnym rynku pracy. Chodzi między innymi o szwaczki, mechaników samochodowych, sprzedawców, murarzy – tynkarzy, operatorów maszyn, pracowników gastronomii, kierowców, księgowych, fryzjerki itd.

Perspektywa pracy

Kolejną propozycją Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim jest dofinansowanie około 70 nowych stanowisk pracy. Co ważne, również w zawodach deficytowych. O zatrudnienie na takich stanowiskach mogą ubiegać się osoby powyżej 30 roku życia. Wśród zarejestrowanych bezrobotnych takich jest w regionie najwięcej. Na podobną szansę, w drugiej połowie roku mogą liczyć osoby młodsze, które nie ukończyły jeszcze 30 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *